Kesim ve Isıtma süreçleri

Isıl kesme teknikleri, lazerli kesme, plazma ark kesme ve oksi-yakıtlı alevli kesme, çok sayıda endüstriyel metal imalat proseslerinin temelinde yer alır.

Laser cutting of stainless steel with nitrogen.

Lazer kesim

Lazer kesim, dünya çapında metaller ve metal dışı malzemelere yönelik yüksek güçlü kesme işlemlerinde kullanılan en gelişmiş teknolojidir. Başlıca uygulamalar arasında hidro şekillendirilmiş parçaların ve boruların kesimi, ince sacların yüksek hızda kesimi ve kalın kesitli malzemelerin kesimi yer alır. Kesim hızlarında artış, takım aşınma düzeylerinde düşüş ve daha fazla esneklik, lazer kesimin faydaları arasında sayılabilir.

Linde'nin lazer kesim gazları: Argon 4.6, Oksijen 3.5, Azot 5.0. 

Three flame cutting,


Alevli kesme

Oksi-yakıtlı kesim gazlarının tüm çeşitlerini tedarik ediyoruz. Özellikle, oksi-yakıt prosesinizden elde edeceğiniz verimliliği ve kaliteli asetilen kazançlarını en üst düzeye çıkarmanıza yardım edebiliriz. Sunduğumuz faydalar arasında hızlı ön ısıtma, yüksek kesim hızları ve yüksek kaliteli kesimler yer alır. Uygulama uzmanlarımız, en iyi sonuçlar için işletme parametrelerinizi optimize etmenize de yardımcı olabilir ve ihtiyacınız olan ekipmanlar ve gaz yönetimi hizmetlerinin yanında maliyet analizi desteği sunabilir.

Linde'nin alevli kesme gazları: Asetilen, Etilen 3.0, Metan 2.5, Propan, Oksijen, Hidrojen.

Plasma cutting,

Plazma kesim

Plazma kesim prosesinde başarıyı getiren anahtar, doğru plazma gazı ya da gaz karışımıdır. Özel uygulamanıza bağlı olarak argon/hidrojen karışımları, azot, hava kullanabilirsiniz; ve hatta oksijen ve su ile soğutulan tungsten uçlu elektrotlar sizin için uygun olabilir. İkincil gazlar arasında karbondioksit, azot ve hava bulunur.
Kesim prosesinizi, plazma ark kesme prosesi ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş çeşitli saf gazlar ve gaz karışımlarıyla destekleyebiliriz.

Linde'nin plazma kesim gazları: Argon 4.6, Forming gazı 95/5, Forming gazı 90/5, Forming gazı 85/5, Metan 2.5, Oksijen 3.5, Azot 5.0, Hidrojen 3.8, VARIGON ® H35, VARIGON ® He30.

Uzmanlarımıza bir sorunuz mu var?