Graphic image of the Earth, where most land mass, other than America has been replaced with a blue electronics circuit board. Blue hue.

Elektronik

Elektronik pazarında kullanılan gazlarda sektör lideri—yarı iletken, ekran, güneş ve LED

Yarı iletken endüstrisi

Linde küresel yarı iletken üreticilerinin tercih ettiği teknoloji ortağıdır. Size yüksek kaliteli, titiz ölçümlerden geçmiş, tutarlı, güvenilir ve daha sürdürülebilir yarı iletken üretim prosesleri sunmak üzere, küresel tedarik zinciriyle desteklenen geniş bir yelpazede ve elektronik alanına özel gaz ve dökme gaz çözümleri sağlıyoruz.


Yarı iletken üretimi için sunduğumuz malzemeler şunlardır:
Dökme gazlar: Argon, Karbondioksit, Helyum, Hidrojen, Azot, Oksijen.


Yarı iletken endüstrisinde en çok kullanılan özel gazlar: Azot triflorür, Tungsten heksaflüorürü, Hidrojen klörür, Amonyak, Disilane, Germane, yüksek saflıkta karbondioksit, Azot protoksit.

Ekran endüstrisi

Her boyutta düz panel ekran üretimi için gerekli tüm gaz türlerine ek olarak, müşterimizin çevre ve maliyet hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak katma değerli benzersiz çözümler ve anahtar teslim projeler sunuyoruz.

Linde'nin ekran endüstrisine sunduklar


•    Büyük ölçekli tesis içi SPECTRA-N™ yüksek saflıklı azot jeneratörleri dahil, uygun maliyetli dökme gaz tedariki; ekran üreticilerinin ihtiyaç duyduğu yüksek miktarlı ultra saf azotun tedarik edilmesi için en uygun maliyetli ve güvenilir yöntemdir. Gaz safsızlık seviyelerinin 1ppb'nin altında olduğu SPECTRA-N jeneratörü geleneksel jeneratörlerden daha az enerji harcar; ayrıca, tesisin üretim arttırma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mükemmel kapasite karşılama yeteneklerine sahiptir.
•    Ekran endüstrisi için elektroniğe ayrılmış kapsamlı özel gaz portföyü ve küresel tedarik zincirleri
•    Yeni nesil ekran teknolojisini desteklemek amacıyla Çin, Tayvan ve Kore'de yeni açılan yüksek saflıklı azot protoksit (N2O) gaz tesisleri
•    Özellikle > Gen 10 imalat tesislerinde oda temizleme, daha düşük imalat karbon ayak izi ve tedarik güvenliğinde rahatlık için tesis içi Generation-F® flor jeneratörleri

Ekran üretimi için sunduğumuz malzemeler şunlardır:


Dökme gazlar: Argon, karbondioksit, helyum, hidrojen, azot, oksijen


Elektroniğe özel gazlar: Temizleme (Flor ve Azot triflorür), Bırakım (Amonyak, Azot protoksit ve Silane), Katılama (Diborane ve Fosfin), Dağlama (Bor triklorür, Klor, Oktaflorosiklobutan, Pentafloroetan, Kükürt hekzaflorür ve Tetraflorometan), Lazer (Flor/Hidrojen, Hidrojen klörür/Hidrojen/Neon, Kripton, Neon ve ksenon).

Güneş endüstrisi

Entegre gaz ve kimyasal tedarikinde lider çözümlerle küresel güneş endüstrisine katma değer sağlamak

Linde'nin sundukları:

•    Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt olarak kapsamlı bir ürün portföyü ve ürünlerimizi dünyanın her yerinde sunabilme imkanı tanıyan sağlıklı bir tedarik zinciri
•    Müşteri tesisinde yüksek bir gaz mühendisliği yetkinliği ve güçlü kimyasal dağıtım sistemleri
•    Fotovoltaik endüstrisinde uzun yıllar boyunca edinilmiş know-how ve ekipman üreticileri, son kullanıcılar gibi birçok farklı ortakla edinilen işbirliği deneyimi ile teknoloji gelişimine destek

Kristal silikon hücre imalatı için sunduğumuz malzemeler şunlardır:

Dökme gazlar: Argon, Helyum, Hidrojen, Azot, Oksijen.
Elektroniğe özel gazlar:
Silane, Amonyak, Flor (yerinde üretim), Kükürt hekzaflorür, Klor, Karbon tetraflorür, Arsin ve fosfin karışımları.

LED Endüstrisi

Elektronik malzeme portföyümüzü ve küresel tedarik zincirimizi, büyük ölçekli LED üretim tesislerine yönelik anahtar teslimi olanaklarla tamamlıyoruz. Bu tesis içi imkanlar gazın kesintisiz, izlenebilir ve esnek tedarikini sağlar. Standartlaştırılmış ve modüler tasarımlar size azami maliyet etkinlikleri ile güvenilirliğin sağlayacağı ekstra avantajlar sunar.

Yerinde Tedarik
•   Tesis içi amonyak arıtma cihazı
•    SPECTRA-N™ tesis içi azot jeneratörleri
•    Tesis içi yüksek saflıkta hidrojen jeneratörleri