Kaynaklama

Güvenilir tedarik çözümleriyle kaynak gazları, koruyucu gazlar ve lazer gazlarının kullanıldığı tüm kaynak tekniklerini destekler.

MAG welding. 
Part of the SME shooting 2017: new look and feel and tone of voice for SME

Metal Asal Gaz (MIG) / Metal Aktif Gaz (MAG) Kaynağı

Metal Asal Gaz (MIG) / Metal Aktif Gaz (MAG) kaynağı, metali eriterek birleşme yerinden kaynaştırmak için doğru akım elektrik arkının ürettiği ısıyı kullanan bir grup ark kaynağı prosesidir. Motor tahrikli besleme makaraları (tel besleme ünitesi) tarafından kaynak havuzuna sürekli elektrot (tel) beslenir.

Linde, MIG/MAG kaynağın sunduğu faydaları en üst düzeye çıkarmanızı sağlamak amacıyla bir dizi MAG Kaynak gazı karışımı geliştirmiştir:

 - Paslanmaz çelik MAG kaynağı: CRONIGON ® 2, MISON ® 2, CRONIGON ® S1, CRONIGON ® S3, CRONIGON ® 2He20, CRONIGON ® 2He50
 - Alaşımsız çelik MAG kaynağı: CORGON ® 8, CORGON ® 10, CORGON ® 15, CORGON ® 18, CORGON ® 25, MISON ® 18, MISON ® 8, CORGON ® 5S4, CORGON ® 13S4, CORGON ® S8
 - CO2, CORGON ® 10He30, CORGON ® 2S3He18
 - MIG kaynak gazları: Argon 4.6, Argon 5.0, VARIGON ® S, VARIGON ® He15, VARIGON ® He30, VARIGON ® He50, VARIGON ® He70, VARIGON ® He90, MISON ® He15, MISON ® He30, MISON ® He50

Uygulama uzmanlarımız ihtiyaçlarınıza en uygun karışımları ve işletme parametrelerini önerirken ihtiyaç duyduğunuz ekipmanlar ve gaz yönetim hizmetlerini sunarak sizi destekleyebilir.


TIG welding. 
Part of the SME shooting 2017: new look and feel and tone of voice for SME

Tungsten Asal Gaz (TIG) kaynağı

Tungsten Asal Gaz (TIG) kaynağı, metali eriterek birleşme yerinde kaynaştırmak ve eriyik bir kaynak havuzu üretmek üzere, tükenmez bir tungsten elektrodu ve işlenecek parça arasında oluşan elektrik arkının ürettiği ısıyı kullanır.

TIG prosesi, kalınlıkları 8 mm ya da 10 mm'ye kadar çıkabilen birçok malzemede yüksek kaliteli kaynaklar üretir. Özellikle sac malzemeler için çok uygundur. Bu kaynak prosesinin başarısı; seçilen koruma gazı, kaynak teli, tungsten elektrodu ve kaynak tekniği gibi pek çok faktöre bağlıdır.

Linde TIG kaynağı gazlarıyla kaynak hızlarını %100'e kadar arttırın:  Argon 4.6, Argon 5.0, VARIGON® S, VARIGON® He15, VARIGON® He30, VARIGON® He50, VARIGON® He70, VARIGON® He90, Helium 4.6, MISON® Ar, MISON® He15, MISON® He30, MISON® He50, VARIGON® H2, VARIGON® H5, VARIGON® N2H1, VARIGON® N2, VARIGON® N3.

Picture depicting the process using the MMA Arc Welding machine

Manual Metal Arc (MMA) Welding 

Manuel Metal Ark (MMA) kaynağı, en esnek ve en yaygın kullanılan ark kaynağı proseslerinden biridir. MMA kaynağı, çok sayıda çelik, paslanmaz çelik, dökme demir ve pek çok demir dışı malzemeyi birleştirmede kullanılabilir. Yumuşak ve yüksek dayanımlı karbon çeliklerin çoğunda tercih edilen birleştirme yöntemidir.


Metal cored wire welding

Özlü Telle Ark Kaynağı (FCAW)

Özlü Telle Ark Kaynağı (FCAW), metali eriterek birleşme yerinde kaynaştırmak için bir doğru akım elektrik arkının ürettiği ısıyı kullanır. FCAW bir dizi yalın karbon, alaşımlı, paslanmaz ve dupleks çelik malzeme için oldukça verimli bir prosestir. Kaplama ve sert kaplama işlemlerinde de kullanılabilir.

Laser welding, Detail view.

Lazer kaynak

Kaynak gazları lazer kaynakta önemli bir rol oynar. Doğru gaz, eriyik metali ve işlenecek parçanın ısıdan etkilenen kısımlarını ortam atmosferinden korumanın yanı sıra, kaynak hızını arttırabilir ve/veya kaynağın mekanik özelliklerini iyileştirebilir. CO2 lazer kaynak işleminde doğru proses gazının seçilmesi çok önemlidir. Ne var ki bu seçim, fiber ve diyot lazer kaynak işleminde bu kadar kritik öneme sahip değildir.

Lazer kaynak ihtiyaçlarınıza en uygun gazları ve tedarik çözümünü seçmenize yardım edebiliriz.

Uzmanlarımıza bir sorunuz mu var?