CRYOLINE® kriyojenik dondurucu serisi

Linde, tüm endüstriler için geçerli gereksinimleri karşılayarak kaliteyi optimize eden ihtiyaca özel bir dizi kriyojenik dondurma ve soğutma ekipmanı geliştirmiştir. Dondurma ve soğutma ekipmanları müşterilere kiralama karşılığında tedarik edilir. İhtiyaçlarınıza en uygun dondurucu için bizimle iletişime geçin.

CRYOLINE CF.Cabinet freezer.

CRYOLINE CF - Kabin tipi dondurucu

CRYOLINE® CF, gıda arabalarının elle yüklendiği küçük ölçekli toplu operasyonlara uygun kriyojenik bir kabin tipi gıda dondurucudur.

Çok çeşitli gıda ürünleri için mükemmel esneklik sağlarken kısa ve uzun saklama süreleri de sunar.

Dondurucu çeşitli model ve boyutlarda sunulur ve sıvı azot (LIN) ya da karbondioksitle (LIC) çalışabilir.

View of the CRYOLINE XF spiral freezer

CRYOLINE XF - Yüksek performanslı spiral dondurucu


CRYOLINE® XF, 2.500 kg ile 7.500 kg/sa. (5.500-16.500 lb/sa.)* arasında değişen büyük kapasiteler için üretilmiştir.

Patentli teknolojisi sayesinde, ısı aktarım hızı ticari spiral dondurucuların ısı aktarım hızından iki kat fazladır ve böylece iki kat daha güçlüdür.

CRYOLINE XF, daha az karbon ayak izi ve daha yüksek bir üretim kapasitesi sunar ve standart kriyojenik spiral donduruculardan daha verimlidir.

Pişirilmiş kümes hayvanı eti, balık ürünleri ve hazır yemekler gibi sıcaklığı ve nem oranı yüksek ürünlere uygundur.

CRYOLINE CW. Dual-purpose freezer.

CRYOLINE CW - Çok amaçlı dondurucu

IQF (bireysel hızlı dondurma) modu ile standart düz bantlı tünel tipi dondurucu olarak da çalıştırılabilen  CRYOLINE® CW, çok amaçlı ve çok yönlü bir kriyojenik dondurucudur.

Optimum IQF gıdaları için ayarlanabilir karıştırma özelliği sağlayan CRYOWAVE kontrol edilebilir titreşim teknolojisini kullanırken, farklı biçim ve boyutlardaki çok sayıda farklı gıda türü için standart bir tünel işlevselliği sunar.

Dondurucu, 500–2.700 kg/sa. (1.100 –6.000 lb/sa.)* arasında değişen ulaşılabilir normal üretim hızları ile çeşitli modellerde ve bant genişliklerinde sunulur.View of CRYOLINE SC cryogenic freezer, Still life.

CRYOLINE SC - Hat-içi tünel tipi dondurucu

CRYOLINE ® SC hat-içi tünel tipi dondurucu, üretimi ve işlemesi zor olan ürünler için tek kullanımlık patentli bir folyolu banda sahiptir.

Ünite sıvı ve/veya marine edilmiş ürünleri kolayca dondurabilir veya soğutabilir ya da yumuşak ürünleri (ör. fileto balık ya da tavuk) dondurulmadan önce sertleştirebilir.

Bant tek kullanımlık olduğundan, üretim döngüsü sırasında bandı temizleme zorunluluğu olmaksızın ürün değiştirmek mümkündür.

Örgülü bantlara kıyasla bir başka üstünlüğü, folyonun pürüzsüzlüğüdür ve bant izi bırakmadığından yumuşak gıda ürünlerini işlemek için idealdir.

CRYOLINE MT Tunnel freezer, open front view.

CRYOLINE MT - Tünel tipi dondurucu

CRYOLINE® MT, gıda ürününüze ve üretim ihtiyaçlarınıza bağlı olarak sıvı azot (LIN) ya da karbondioksit (LIC) kullanan kesintisiz bir hat-içi tünel tipi dondurucudur.

Modüler tasarımı sayesinde, daha uzun bir dondurma hattı sağlamak üzere ilave tüneller ekleyerek üretiminizi arttırmanıza imkan tanır.

Üretim hızları 200–2.500 kg/sa. (440–5.500 lb/sa.)* arasında değişen çeşitli modellerde ve bant genişliklerinde sunulur.

CRYOLINE MT Tunnel freezer, open front view.

CRYOLINE TI - CRYOLINE TI Top-down impingement yüksek kapasiteli dondurucu

CRYOLINE ® TI, Top-down impingement teknolojisini kullanan yüksek performanslıCRYOLINE ® TI, Top-down impingement teknolojisini kullanan yüksek performanslı bir dondurucudur.

Bu modüler tünel tipi dondurucunun ısı aktarım hızı, standart kriyojenik tünel tipi dondurucuların ısı aktarım hızından iki kat fazladır.   Boyutunun geleneksel kriyojenik donduruculardan küçük olması sayesinde üretim zemininde daha az alan kaplar (genellikle, aynı üretim hızına sahip geleneksel kriyojenik tünel tipi donduruculara göre %40 daha az zemin alanı). CRYOLINE TI, son derece yüksek konvektif ısı aktarım hızları sunarken, sıvı azotu verimli kullanması sayesinde dondurma maliyetini düşürür.

Soğutucu madde olarak sıvı azot (LIN) kullanan CRYOLINE TI, kapasitesi 1.500 ve 2.500 kg/sa. (3.300–5.500 lb/sa.)* arasında değişen, IQF-harici (Bireysel Hızlı Dondurma dışındaki) geniş ürün yelpazesi için uygundur.

CRYOLINE SI freezer with closed lid

CRYOLINE SI - Snap-on immersion dondurucu

CRYOLINE® SI, gıda ürününü hızlı IQF dondurma işlemine tabi tutulmak üzere azot banyosundan geçiren, azot immersion bir dondurucudur.

Pişirilmiş kümes hayvanı eti, küp küp doğranmış et ve karides gibi yüksek hacimli IQF (Bireysel Hızlı Dondurma) uygulamaları için tasarlanmıştır.

Immersion dondurucular, ürün verimi sağlamak ve pişirme kayıplarını azaltmak amacıyla ürünü doğrudan sıvı azota daldırarak hızlı bir kabuk dondurma işlemi gerçekleştirir. Bu sayede, çok az topaklanma oluşur ve bant üzerinde az miktarda ürün birbirine yapışır.

This patented freezer will produce IQF pellets in a regular size with high repeatability, opening up many possibilities for the modern food processor.

CRYOLINE PE - CRYOLINE PE - Pellet/moulded-shape dondurucu

Gıda şekillendirmeye imkan sağlayacak şekilde tasarlanmış tek kriyojenik dondurucu seçeneğidir.

Sos, püre, çorba ve diğer sıvı gıda ürünlerine yönelik dondurulmuş içeriklerin porsiyon kontrolünü sağlamak isteyen üreticiler, ağırlık oranlama ve benzersiz logo baskısı özelliklerini edinebilirler.

CRYOLINE® PE, gıda hizmetleri ve hazır yemek sektörlerine ve tüketici pazarlarına hizmet sunan üreticiler için son derece uygundur.

CRYOLINE CWI Freezer, side front angle II, closed

CRYOLINE® CWI 

CRYOLINE® CWI, müşterilere yepyeni esneklik ve verimlilik seviyeleri sunmak amacıyla, CRYOWAVE® ürün karıştırma özelliğinin sunduğu faydaları yüksek hızdaki kriyojen gaz akışları ile bir araya getiren IQF (bireysel hızlı dondurma) özellikli yenilikçi bir dondurucudur. CRYOLINE CWI, müşterilerin dondurma potansiyellerini maksimize etmek için daha yüksek ısı aktarım oranlarının avantajını sağlar. Müşteriler artık aynı makine boyutu ve zemin alanında daha çok sayıda ürün dondurabilir; ya da daha az zemin alanına ihtiyaç duyan daha küçük bir makineyle aynı dondurma kapasitesine ulaşabilirsiniz.   Etler, deniz ürünleri ve karides, kesilmiş/küp küp doğranmış tavuk, sosis, köfte, makarna, pizza malzemeleri, meyve ve sebzeler gibi IQF ürünleri için idealdir.


Small capacity spiral freezer, Unterschleißheim

CRYOLINE CS - Kompakt spiral dondurucu

CRYOLINE® CS, otomatik istifleme özellikli kriyojenik bir spiral dondurucudur.

Küçük bir alanda yüksek bir üretim kapasitesi sunar ve çok çeşitli gıda ürünleri için uygundur.

CRYOLINE CS, 1.200–2.400 kg/sa. (2.600–5.300 lb/sa.)* arasında değişen ulaşılabilir normal üretim hızları ile orta hacimli müşterilere özeldir.

Uzmanlarımıza bir sorunuz mu var?